Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 007 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

www.KRZYSZTOFTURZAŃSKI.pl

czwartek, 14 lipca 2011 10:18

 

   Wszystkie treści bloga zostały przeniesione na nową stronę Krzysztofa Turzańskiego. Zapraszam.

 

www.krzysztofturzanski.pl

 


Podziel się
oceń
1
1

NOWE OTWARCIE

czwartek, 14 lipca 2011 10:14

 

Od dawna zapowiadana strona już jest. To wciąż wersja testowa, jeszcze wprowadzamy poprawki i uzupełnienia, ale zasadnicza część jest już gotowa. Z góry przepraszamy za panujący jeszcze miejscami "bałagan". Pracujemy nad tym i w ciągu tygodnia będzie lepiej. I cały czas czekamy na Państwa uwagi.

Pracowaliśmy nad tą stronę od miesięcy. Jeszcze nie wszystko jest tak jak chcemy, ale proszę zwrócić uwagę na ogrom materiału, który przygotowaliśmy. Szczególnie ten "bałagan" jest widoczny w AKTUALNOŚCIACH, bo przenosiliśmy tutaj wszystko z poprzednich, starszych stron i blogów. Od tej pory będzie jednak wszystko dokładnie, chronologicznie i poprawnie.

Wprowadzamy jeszcze poprawki, dodatkowe dane i uzupełnienia. Część uwag dotyczy enginu strony, ale tym zajmuje się specjalistyczna firma. Mimo wszelkich mankamentów myślę, że jest to miejsce, gdzie znajdziecie Państwo wiele informacji dotyczących naszej pracy w Radzie Miasta i nie tylko.

Ta strona ma być formą sprawozdania z naszej pracy, ale także źródłem informacji dotyczących wszystkiego czym się zajmujemy - niekoniecznie tylko zawodowo czy społeczenie. Zbudowaliśmy podstawy - teraz wspólnie będziemy tę stronę pisać.

Zachęcam Państwa do regularnego jej odwiedzania. Tutaj dowiecie się co w "politycznej" (i nie tylko) trawie piszczy.

Nową stronę Klubu Radnych Krzysztofa Turzańskiego i moją własną (wkrótce dział prywatnie) uważam za oficjalnie otwatą (wersja Beta).

 

www.krzysztofturzanski.pl

 

 

ps. Tym samym blog ten przestaje istnieć i wkrótce zostanie zamknięty.


Podziel się
oceń
0
2

NOWA STRONA

sobota, 21 maja 2011 22:54

Już wkrótce uruchomimy nową stronę internetową, na której znajdziecie Państwo wszystkie informacje, wprowadzane na bieżąco dotyczące naszej pracy w Radzie Miasta. Nowa strona jest już przygotowana, przed nami ostatnie szlify i testy. Premiera w czerwcu.


Podziel się
oceń
0
0

WESOŁYCH ŚWIĄT

niedziela, 24 kwietnia 2011 21:02

 

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych,

wytchnienia od codziennych trosk,

w spokojnej, rodzinnej atmosferze

i sił na kolejne dni, tygodnie i miesiące

życzą

radni Klubu Krzysztofa Turzańskiego

 

 


Podziel się
oceń
0
2

Bez sesji Rady Miasta

niedziela, 24 kwietnia 2011 20:58

 

   W kwietniu nie odbyła się sesja Rady Miasta. Nie pracowano także w komisjach. Bo przecież jest... Wielki Tydzień. I Święta Wielkanocne. Nie do końca przemawia do nas ta argumentacja - zwłaszcza, że jest wiele tematów, którymi należałoby się zająć. I pojawia się pytanie czy nie można było tego po prostu uwzględnić w harmonogramie prac Rady Miasta. Przecież święta nie pojawiły się z zaskoczenia. Raz po raz wnioskujemy - wypełniajmy naszą rolę rzetelnie.


Podziel się
oceń
0
2

NIEPOTRZEBNE PODZIAŁY

niedziela, 24 kwietnia 2011 20:47

 

   Prezydent Stanisław Korfanty nieustannie usiłuje podzielić miasto i jego mieszkańców. Szczytem przesady był wywiad udzielony przez prezydenta w miejskiej gazecie. Prezydent stawia zupełnie nieuzasadnione zarzuty, wywołuje negatywne emocje i dzieli ludzi. A wszystko to w wyrazie świętego oburzenia na nasze działania. Niekonstruktywne, bezmyślne i nieuczciwe. Zamiast wylewać puste słowa i slogany - Pan prezydent powinien przyjrzeć się naszej pracy. I skupić się na rozwiązywaniu problemów, których nie brakuje, a z którymi prezydent sobie nie radzi. 
   Kontrowersyjna decyzja w sprawie odwołania dyrektora MG 4 - podważona przez wojewodę spowodowała jedno - kolejny konflikt w szkole. I niepewność. Oczekujemy rzetelnego wyjaśnienia problemu i rozwiązania zgodnego z prawem.
   Likwidacja Zespołu Szkół nr 2 - po raz kolejny do trudnego tematu prezydent podchodzi bez przygotowania i dyskusji z najbardziej zainteresowanymi. Co więcej, prezydent udaje, że nic na ten temat nie wie, ale pomysł radnych... oczywiście mu się podoba. Bo nie stać nas na bezczynność. Ale oczekujemy nie aktywności likwidacyjnej (to każdy potrafi), ale działań zmierzających do poprawy sytuacji i rozwoju.
   Coraz bliżej planowanej daty wydarzenia, a wciąż nie wiemy co z finansowaniem "Skrzydeł" - festiwalu integracyjnego związanego z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Impreza, która powinna być wizytówką miasta jest traktowana... po macoszemu.
   Z konkursu na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wycofał się jego zwycięzca - Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Seweryn. W naszej ocenie coś niedobrego dzieje się w  szeregach prezydenta. Brakuje spójnego planu i konsekwentnej realizacji.
   Prezydent nie radzi sobie z najdrobniejszymi problemami. Po raz kolejny koszykarki UKS LaBasket awansując do finałów Mistrzostw Polski tworzą... problem. Miasto nie potrafi wygospodarować pieniędzy na ich wyjazd. I znów pieniądze zbieramy w ramach projektu UMWETU i wykładamy z kieszeni radnych. 
   Krótki apel do prezydenta. Proszę nie tworzyć sztucznych podziałów. Proszę skupić się na pracy i rozwiązywaniu problemów. Będziemy Pana wspierać, proszę tylko zająć się pracą.


Podziel się
oceń
0
0

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

niedziela, 24 kwietnia 2011 20:25

 

   Dłuższa przerwa w pisaniu relacji nie jest spowodowana brakiem pracy czy lenistwem, a wręcz przeciwnie. Natłokiem pracy. Staraliśmy się ją realcjonować w comiesięcznych sprawozdaniach zamieszczanych w Przeglądzie Piekarskim. Jednocześnie przyznajemy to z bólem, zaniedbaliśmy nieco internet, ale ma to związek z pracą nad jego... rozwojem. Nasza nowa strona internetowa jest już prawie gotowa. Czekamy na jej uruchomienie z niecierpliwością bo będzie można na niej znaleźć wszystko co dotyczy naszej pracy i... nie tylko. Bez zdradzania szczegółów - myślę, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających. I zakończy etap zamieszczania różnych "newsów" na różnych portalach, blogach itp. To takie nasze kompleksowe rozwiązanie problemu komunikacji z Państwem.


Podziel się
oceń
0
1

NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA

wtorek, 22 marca 2011 16:15

 

   Dyskusja nad zgłoszonym przez nas projektem uchwały dotyczącym otwierania nowych klas nie miała sensu, bo klub Nasze Piekary przedstawił zupełnie nową koncepcję. Rozwiązania szkoły. Oczywiście naciskając na nie używanie słowa "likwidacja", bo przecież o likwidacji nie ma mowy.

   Koncepcja zaskoczyła dyrektorkę szkoły oraz radnych. Nikt sie tego nie spodziewał, zwłaszcza, że wiceprezydent zapewniał jeszcze na tej samej komisji, że zmian w oświacie nie planuje. Podobno nic nie wiedział o projekcie uchwały przygotowanej przez klub, ale trudno nam w to uwierzyć.

   Sytuacja po raz kolejny rozwija się według tego samego scenariusza. Koncepcje są opracowywane bez udziału osób najbardziej zainteresowanych, a decyzje podejmuje się kuluarowo. I nawet jeśli w ostatecznym rozrachunku uchwały i rozwiązania nie będzie to szkoła będzie miał problemy z naborem. A może to celowa polityka konsekwentnie od lat reaizowana?


Podziel się
oceń
0
1

SZKOŁA ZAWODOWA

poniedziałek, 14 marca 2011 16:18

 

   Zespół Szkół nr 2 od 6 miesięcy czeka na zgodę na utworzenie Szkoły Zawodowej. Na nasz wniosek jutro będzie się tym tematem zajmować komisja RM. Przygotowaliśmy także stosowny projekt uchwały wraz z niezbędnymi dokumentami.

 

uchwa?a Szko?a Zawodowa

statut Szko?y Zawodowej nr 2


Podziel się
oceń
0
1

KOLORY ŚLĄSKA

środa, 02 marca 2011 16:00

 

   Po walce o kolory Stadionu Śląskiego pojawiają się kolejne pomysły. Prezydent Piekar Śląskich Stanisław Korfanty zaproponował ustalenie takich samych, żółto-niebieskich kolorów dla autobusów. Naturalnym, kolejnym krokiem powinna być zmiana kolorystyki tramwajów, taksówek, barierek znajdujących się przy drogach i dziesiątek innych elementów.

   Kolorowe szaleństwo ogarnia coraz szersze gremia. I chciałbym wierzyć, że nie ma to nic wspólnego ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i próbami przypodobania się wyborcom. I żeby nie było wątpliwości - jestem zwolennikiem uporządkowania kolorystyki. Obawiam się tylko żółto-niebieskiego szaleństwa, które wymaże wszystkie inne możliwości i rozwiązania. Bo znani jesteśmy z jednego. Całkowitego braku umiaru.

   Może wreszcie zaczniemy pewne działania planować, a nie organizować na prawo i lewo różnego rodzaju akcje, które nie mają wspólnego mianownika. Może wreszcie GZM pokusi się o jakiś system identyfikacji wizualnej? Być może promocja naszego regionu przymie wreszcie jakiś namacalny kształt, z którego przebijać będzie konsekwencja i celowość działań.


Podziel się
oceń
0
1

Co z tym handlem?

wtorek, 01 marca 2011 16:28

 

   Niektórzy zakazu handlu po 24 będą bronić jak niepodległości. W imię zasad i porządku. I najwyraźniej argumenty merytoryczne nikogo nie przekonają. Zapraszam radnych na nocną wycieczkę do pobliskich miasta. Gromy z jasnego nieba nie spadają na tereny okupowane przez sklepy całodobowe.

   Nieco niepokojący jest fakt niedostrzegania naciągania prawa i wykorzystywania luk prawnych. Co więcej nie przekonuje mnie osobiście i radnych z mojego klubu koncepcja wydawania już nie tylko cichego, ale jawnego zezwolenia na takie praktyki. Nie lepiej stworzyć jasne prawo, którego będzie można przesrzegać?

   Podczas prac komisji zaproponowaliśmy kompromisowe rozwiązania, które być może pozwolą znaleźć poparcie większości radnych i przegłosować uchwałę. Projekt naszego klubu był zbyt nowoczesny, liberalny i daleko idący dla niektórzych radnych, dlatego pracujemy nad nową koncepcją. Zgłosiłem szereg uwag i wniosków, w efektcie następna komisja wypracuje ostateczny kształt uchwały, która powinna trafić pod obrady.

   Oczywiście zdania są podzielone. Klub Abstynenta Piątka przekonuje, że sprzedaż alkoholu po 24.00 spowoduje wzrost osób uzależnionych, przestępstw i ofiar przemocy. A przecież z kupieniem wódki po północy nie ma problemu - nawet legalnie można to zrobić na stacji benzynowej. Zresztą prohibicja nigdzie na świecie się nie sprawdziła.

   Jednoznacznie za swobodą gospodarczą opowiada się młodzież. Wyniki sondy przedstawione przez Młodzieżową Radę Miasta są niemal jednogłośne.

   Interesujące jest stanowisko policji. Oficjalnie (jakby uwzględniając oczekiwania prezydenta) to policja widzi zagrożenia, ale osobiście policjanci się pod tym nie podpisują i otwarcie mówią, że sklepy powinny być... otwarte. Co więcej oficjalnie poinformowali mnie, że gdyby nie sprzedaż wódki na stacji, to problem z nielegalną sprzedażą alkoholu i tzw. melinami byłby o wiele większy.

   Jak w każdej sprawie - zdania są podzielone. Wszystko zależy czego oczekujemy, w jakim mieście chcemy mieszkać i jakimi zasadami się kierować. Sprzedawca pieczywa i ciastek udowodnił, że problem nie ogranicza się do wódki. Niektórzy kupują w nocy inne rzeczy. I skoro się to opłaca, to musi to być spora grupa ludzi.


Podziel się
oceń
0
0

MALKONTENCI

wtorek, 01 marca 2011 16:15

 

   Na forum internetowym przeczytałem, że radni nic nie robią. A wydawało mi się, że jednak staramy się wywiązywać ze zobowiązań. Czego efektem jest ten blog. Odbieramy telefony, odpowiadamy na maile, spotykamy sę z Państwem osobiście i składamy w imieniu mieszkańców wnioski oraz interpelacje, przygotowujemy projekty uchwał, angażujemy się w działalność społeczną. A jednak niektórzy tego nie dostrzegają. Szkoda. Konstruktywną krytykę chętnie przymiemy jednak proszę nie negować wszystkiego co robimy.
   Na koniec dodam, że pracujemy nad nową stroną internetową. Żeby wszystko było bardziej przejrzyste i zebrane w jednym miejscu, pod jednym adresem. Wnioski, interpelacje, zapytania i odpowiedzi, projekty uchwał oraz podejmowane akcje społeczne.


Podziel się
oceń
0
1

O ZABYTKACH

piątek, 25 lutego 2011 15:26

   Zabytkowe kamienice mogą być ozdobą miasta. Mogą też niszczeć i szpecić. Można je także pozbawić niepowtarzalnego charakteru  nieudolnym remontem nieuzgodnionym z konserwatorem zabytków.

   W Piekarach Śląskich jest 200 zabytkowych budynków wymienionych indywidualnie w planie zagospodarowania przestrzennego. Kolejne ujęte są w tak zwanych strefach objętych ochroną konserwatorską. Radny Tomasz Flodrowski zaproponował rozwiązania prawne, które  pomoże w ich ochronie i renowacji, która przywróci im dawny blask.

  Możliwych jest kilka różnych rozwiązań. Bezpośrednie dopłaty  do inwestycji prywatnych właścicieli są możliwe jedynie w odniesieniu do kamienic znajdujących się w wojewódzkim rejestrze zabytków. Inne zabytki nie mogą liczyć na taką formę  wsparcia. Warto więc rozważyć wprowadzenie zasad aktywnej polityki podatkowej. Właściciele prowadzący renowację zabytkowej elewacji mogliby być zwolnieni z podatku od nieruchomości.

   Rozwiązania mogą być różne. Na przykład w Krakowie zaproponowano zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 5 lat do wysokości 50% wartości inwestycji. Jakie rozwiązanie zostanie przyjęte w Piekarach Śląskich - zadecydują radni. Pomysł jest omawiany podczas prac komisji. Konieczne jest ustalenie zakresu remontów, które będą kwalifikowane do zwolnień podatkowych, a także oszacowanie skutków finansowych takiej uchwały.

   Uchwała może wpłynąć pozytywnie na współpracę prywatnych właścicieli z konserwatorem zabytków. Osoby przygotowujące się do remontu, nawet o niewielkim zakresie takim jak malowanie części elewacji czy wymiana okien - starając się o zwrot podatku będą musiały uzgodnić szczegóły z konserwatorem zabytków. Teoretycznie obecnie jest taki obowiązek, ale właściciele niezwykle często go ignorują. I efekty są jakie są. Być może zwolenienia z podatku zachęcą także właścicieli do kompleksowych remontów elewacji. Pomysł ma pełne poparcie Klubu Radnych Krzysztofa Turzańskiego.

 


Podziel się
oceń
0
2

BEZ ODPOWEDZI

piątek, 25 lutego 2011 15:15

 

   Zespół Szkół nr 2 im. Janusza Korczaka zamierza otworzyć klasę mundurową kształcącą w zawodzie "technik-mechanik" oraz w zawodzie "elektromechanik". Trwają uzgodnienia dotyczące praktyk w 1 Śląskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej Kraju, w 1 Pułku Specjalnym w Lublińcu czy na poligonie wojsk pancernych w Świętoszowie.
   Niestety mimo dwukrotnego złożenia dokumentacji w Radzie Miasta szkoła nie otrzymała odpowiedzi. Czeka na nią już ponad pół roku. Po raz pierwszy dokumenty złożono 23 września 2010 roku, po raz drugi w styczniu 2011 roku. Przewodniczący Rady Miasta nie umiał odpowiedzieć na pytanie dlaczego nikt nie zajął się tą sprawą.
   Złożyłem wniosek o zajęcie się tematem na najbliższej komisji Rady Miasta. Nie możemy bez powodu blokować rozwoju działalności szkoły, a w każdym razie dyrektor zasługuje na poważne traktowanie i odpowiedź. Żeby nie tracić czasu nasz klub radnych przygotuje także projekt uchwały w tej sprawie.


Podziel się
oceń
0
4

Zapraszamy na spotkania

czwartek, 17 lutego 2011 16:01   Radni Klubu Krzysztofa Turzańskiego zapraszają na spotkania. Do tej pory udało się ustalić dwa stałe terminy, wkrótce będą kolejne. Cały czas czekamy także na listy i jesteśmy także do Państwa dyspozycji pod telefonami.

   Klub Spółdzielni Mieszkaniowej, Oś.Powstańców Śl. ul. Skłodowskiej 83. Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca! Godz. 18.00 - 19.00. Zapraszają Grzegorz Gowarzewski, Łukasz Ściebiorowski i Krzysztof Turzański. W spotkaniach uczestniczyć będzie przedstawiciel Rady Osiedla Powstańców Śl.

   Środowiskowy Dom Kultury w Kozłowej Górze, każdy pierwszy wtorek miesiąca, godz. 18.00 - 19.00. Zapraszają Helena Warczok i Krzysztof Turzański

 


Podziel się
oceń
0
0

O mnie

Krzysztof Turzański
kandydat na Prezydenta Piekar Śląskich

Piekarzanin. Wykształcenie wyższe - politolog. Doradca burmistrza Tarnowskich Gór. Wieloletni dziennikarz, reporter TVS, redaktor naczelny Przeglądu Piekarskiego. Społecznik, twórca Projektu UMWETU.

O moim bloogu

Wszystko o kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Turzańskiego. UWAGA! Materiał KWW Krzysztofa Turzańskiego

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

Statystyki

Odwiedziny: 17685
Wpisy
  • liczba: 125
Bloog istnieje od: 2703 dni

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl